PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10045272}

Jesteś tym, co jesz: Bliźniaczy eksperyment

You Are What You Eat: A Twin Experiment
5,5 977
ocen
5,5 10 1 977
Jesteś tym, co jesz: Bliźniaczy eksperyment
powrót do forum serialu Jesteś tym, co jesz: Bliźniaczy eksperyment

Antyreklama weganizmu

ocenił(a) serial na 5

Jeśli ten dokument miał kogoś zachęcić do weganizmu, to zrobił coś dokładnie odwrotnego.

Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy i oczywistym na końcu było, że grupa mięsożerna wypadła lepiej, pomimo tego, że dostarczano im posiłki, i doradzali/ćwiczyli razem z nimi. Wegańska grupa straciła dużo więcej mięśni, niż grupa mięsożerna. Lub zyskała o wiele mniej mięśni. 

Pomimo, że wiele było wzmianek na temat planety i zdrowia - z którymi ja się w pełni zgadzam i dziele te same obawy - to przenigdy, po obejrzeniu tego filmu, nie przeszedłbym na dietę wegańską.

Trenerzy na końcu mieli jeszcze tupet, żeby doradzać uczestnikom, którzy wypadli lepiej(mniej ćwiczyli - zachowali więcej mięśni), aby ćwiczyli więcej! Ten serial to jakieś wariactwo.

Z pozytywów, to podoba mi się trend, żeby tworzyć wegańskie odpowiedniki mięsa czy serów. Obecne dziś na rynku sery wegańskie to jakaś porażka - to sam tłuszcz nasycony, bez żadnych wartości odżywczych. W serach zwykłych jest chociaż jakieś białko, wapń i witaminy(plus wielka część tłuszczów nasyconych, co jest ich negatywną stroną).

Uświadamianie ludzi na temat żywności i jej wpływu na zdrowie i planetę też jest ważna i serial zrobił w tym dobrą robotę.
Gdyby tylko te wyniki nie wyszły kompletnie nie tak, jak zakładano. Przecież przy takich wynikach nikt nie będzie zachęcony do diety wegańskiej.
Autorzy powinni spojrzeć w lustro, zamiast zwracać uwagę uczestnikom. Bo problem ilości błonnika, który nie pozwala na zjedzenie odpowiedniej ilości żywności odczuwam również sam i nie jest to wina uczestników.

ocenił(a) serial na 10
sosen88

Myślę, że tu kluczowe w samych wynikach badań jest to, że kazali uczestnikom czerpać witaminy jedynie z jedzenia. Nie było mowy o suplementacji dodatkowej, gdzie w diecie wegańskiej jest ona kluczowa i właściwie najważniejsza. Bo oprócz jedzenia przecież mamy parę witamin, których nie weźmiemy z warzyw :) myślę, że przez to wyniki mogły wyjść nieco różne, nie mówię, że nie może się to zdarzyć, ale warto wziąć pod lupkę „dlaczego”.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones