Heartstopper
powrót do forum 1 sezonu

W całym serialu pojawiają się dwa kolory: niebieski i żółty (są nawet na plakacie).
Zdarza się to na tyle często, że trudno tego nie zauważyć, a jednocześnie nie zostało to w żaden sposób wyjaśnione. Ktoś ma pomysł, co mogą znaczyć?

ocenił(a) serial na 8
igaanime

Mi się wydawało, że to po prostu kolory szkoły, a do tego zgrabne podbijanie scen poprzez tilt orange

ocenił(a) serial na 10
igaanime

według mnie nic, pewnie masz na myśli Ukraińskie barwy, ale to raczej przypadek ;) kolorów jest tam całą gamma.

fizzlymike

a nie, w ogóle nie pomyślałam o Ukrainie

ocenił(a) serial na 8
igaanime

Niebieski kolor może być kojarzony z szkołą i Starym życiem nicka a żółty jako nowy element ważny w jego życiu. Przybory Charliego są koloru żółtego, na ich randce Nick jest ubrany w żółtą koszulkę. Parasol jest żółto niebieski a to jest moment kiedy nick jeszcze nie jest niczego pewny. W momencie rozmowy z swoją matką jest za nickiem obraz w tych barwach może to symbolizować pogodzenie się z sobą i wszystkimi elementami życia i chęć dojścia do harmonii

ocenił(a) serial na 8
igaanime

Myślę, że kolory odnoszą się do charakterów: Nick jest żółty - charakter typu golden retriver, energiczny, pozytywny, charyzmatyczny. Charlie natomiast jest niebieski - spokojny, lojalny, silny a zarazem delikatny. Cechy charakteru chłopców były na tyle silne i podbudowujące siebie nawzajem, że były fundamentem serialu, podobnie jak oba kolory widoczne w każdej scenie :)

ocenił(a) serial na 10
kajeta

Świetnie to napisałaś. :)

kajeta

fajna teoria, dzięki!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones