PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1048}

Skazani na Shawshank

The Shawshank Redemption
8,8 922 282
oceny
8,8 10 1 922282
7,9 50
ocen krytyków
Skazani na Shawshank
powrót do forum filmu Skazani na Shawshank

Bez rewelacji

użytkownik usunięty

Oglądałem skazanych wczoraj po raz czwarty . Oglądając go ostatnio byłem nim zachwycony tak jak za pierwszym i drugim razem ale wczoraj czar prysł . W tym filmie nie ma tak naprawdę nic specjalnego oprócz kilku mądrości i absurdalnego wątku ucieczki głównego bohatera.
Nie wiem co ja widziałem w tym filmie kilka lat temu.Kiedyś może dał bym mu 10 ale teraz nie ma o tym mowy .Może mi się gust filmowy zmienił z wiekiem albo ten film jest przeznaczony dla nastolatków .

ocenił(a) film na 10

No ja oglądam wczoraj po raz pierwszy i dałam mu 10 .
I szczerze mówiąc nie wydaje mi się że to typowy film dla nastolatków .

Opowiada on o człowieku który trafił do więzienia za czyn którego nie popełni i ta wiara że nic złego nie zrobił pozwala mu się nie poddawać , zmienia on ludzi w więzieniu na lepszych wyznacza sobie cele które nie pozwalają mu się poddać. < i wydaje mi się , że to jego " pokuta" co do śmierci żony ponieważ czuje się odpowiedzialny za jej śmierć >
I czeka na odpowiedni moment by uciec .
Dopiero kiedy dowiaduje się kto zabił jego żonę i jest tak naprawdę w stanie udowodnić, że niczego złego nie zrobił okazuje się, że to nie ma znaczenia, ponieważ liczą się tylko pieniądze . Gdy zabijają Tommy'ego uświadamia sobie, że już nie ma żadnych celów w więzieniu i może uciec i stać się w pełni wolny .



Według mnie to nie jest analiza bohatera typowego filmu dla nastolatek .


Choć fakt , że oglądam pierwszy raz ten film i do końca nie wiedziałam jak się skończy sprawia , że daje mu 10.
Być może jak obejrzę film po raz 4,5 to brak zaskoczenia może spowodować że moja ocena lekko się obniży ale nie sadzę by jakość drastycznie ponieważ film jest wartościowy i obejrzę go pewnie po raz kolejny :>



Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones