PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32887}

Polowanie na króliki

Rabbit-Proof Fence
7,5 6 734
oceny
7,5 10 1 6734
7,3 3
oceny krytyków
Polowanie na króliki
powrót do forum filmu Polowanie na króliki

Nie wiem co takiego szczególnego widzicie w tym filmie ?? Dla mnie jest to kolejny film spośród wielu podobnych... Chyba robi na was takie wrażenie bo jest oparty na faktach... Muzyka jest faktycznie znakomicie powiązana z akcją filmu, ale nie można oceniać filmu po samej muzyce... Dla mnie co najwyżej 7/10...

Trolik

"Dla mnie jest to kolejny film spośród wielu podobnych..." to pokaż mi proszę tych wielu podobnych. Film jest świetny, a muzyka genialna.

Trolik

Co ty pieprzysz? Wiele podobnych? To podaj mi chociaż jeden film fabularny o Aborygenach. A słyszałeś o Skradzionym Pokoleniu? A wiesz, że autorka książki sama była zabrana rodzicom i wychowana właśnie w takim domu dziecka?

Polecam przemówienie premiera Paula Keatinga :

http://www.australianpolitics.com/executive/keating/92-12-10redfern-speech.shtml [www.australianpolitics....]

shinto

Eh no już nuż miałem nie oglądać teraz na tvp , ale jednak się skusze.

shinto

Eh no już nuż miałem nie oglądać teraz na tvp , ale jednak się skusze.

TCJ

Prawdę powiedziawszy, mnie też nie zachwycił.

ocenił(a) film na 8
HoneyBunny

nie rozumiesz skąd tyle zachwytu? może dlatego, że nie potrafisz dostrzec, że ten film nie potrzebuje wielu słów aby w niezwykle piękny i poruszający sposób pokazać bardzo istotną rzecz - odwieczny zew człowieka do wolności, miłość do przyrody i silne więzi rodzinne, które potrafią złączyć to co z pozoru już dawno zostało rozerwane.... trzeba umieć zauważyć, że w pewien sposób ten film jest jedną wielką metaforą -- to opowieść o tym, że nikogo nie da zmienić się wbrew jego woli, naturalnym instynktom i tradycjom, w których się urodził i został wychowany. dla mnie to także symbol czegoś w co już od dawna wierzę- że ludzie żyjący w krajach właśnie typu Australia, czy tym bardziej Afryka to inny świat stanowiący relikt i obraz przeszłości, który nielicznym białym jest dany zrozumieć i pojąć.

Groszuuua

wystarczy spojrzeć, że koleś lubi Efekt Motyla i Matrix... i wszystko jasne ;-)

pozdro dla dobrych ludzi

Groszuuua

Nie byłbym do końca taki tego pewien, że nie da się nikogo zmienić. Choćby przykład z naszej ojczyźnianej ziemi. A mianowicie Prusowie, nacja, która na wskutek walk z Niemcami (zakon, prusacy), Polakami została wchłonięta na przestrzeni wieków i dzisiaj nie mamy już narodowości Prusów. Podobnie może być z aborygenami. Jednak ja na tamtych ziemiach postąpiłbym inaczej na miejscu kolonizatorów. Nakazałbym obowiązkowo małżeństwa mieszane tak aby większością w narodzie byli ludzie o podobnej karnacji, a w ten sposób mogliby i wilk byłby syty i owca cała. Nie byłoby niewolnictwa, represji na aborygenach, a i żadna Wlk. Brytania nie mogłaby wścibiać nosa w nie swoje sprawy bo byłby to osobny naród Australijczyków. Jednak tak nie postąpiono bo po pierwsze i to jest głównym powodem biali byli zbyt pyszni, a wielu nawet uważało, że są kimś ponad czarnymi. Byli silniejsi militarnie, technologicznie - zgoda ale czarni tubylcy też mieli swoje atuty, jak wszyscy ludzie. W przyrodzie jednak występuję prawo silniejszego i tutaj mamy tego kolejny dowód. Takie jest życie. A co do filmu to nie jest to zły obraz, jeżeli chodzi o mnie to bardzo mi się podobał.

ocenił(a) film na 5
Trolik

Też uważam, że nie ma się czym zachwycać. Temat bardzo interesujący, ale realizacja na tyle słaba, że nie pozwala na "wciągnięcie się".

ocenił(a) film na 7
Trolik

"Dla mnie co najwyzej 7/10" :D To rozumiem, ze tyle dajesz filmom, ktore Ci sie nie podobaja??

ocenił(a) film na 9
Trolik

eeee, najwyżej 7 to całkiem dobra ocena. Gdybym to ja napisał twoją opinię o filmie dałbym 4, maksimum 5.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones